CSC07A0110K0GEK
DigiKey Part Number
CSC10KJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSC07A0110K0GEK
Description
RES ARRAY 6 RES 10K OHM 7SIP
Customer Reference
Detailed Description
10k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 6 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 7-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSC07A0110K0GEK Models
Category
Number of Pins
7
Manufacturer
Vishay Dale
Power Per Element
200mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Bussed
Package / Case
7-SIP
Resistance (Ohms)
10k
Supplier Device Package
7-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.690" L x 0.098" W (17.53mm x 2.49mm)
Number of Resistors
6
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
±50ppm/°C