4607X-101-103LF
DigiKey Part Number
4607X-101-103LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4607X-101-103LF
Description
RES ARRAY 6 RES 10K OHM 7SIP
Detailed Description
10k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 6 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 7-SIP
EDA/CAD Models
4607X-101-103LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
7-SIP
Supplier Device Package
7-SIP
Resistance (Ohms)
10k
Size / Dimension
0.698" L x 0.098" W (17.73mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)