CRCW08058M25FKEBC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
8.25 MOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
CRCW08058M25FKEBC
DigiKey Part Number
CRCW08058M25FKEBC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW08058M25FKEBC
Description
RES 8.25M OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW08058M25FKEBC Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)