CRCW08058M25FKEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
8.25 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW08058M25FKEB
DigiKey Part Number
CRCW08058M25FKEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW08058M25FKEB
Description
RES SMD 8.25M OHM 1% 1/4W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW08058M25FKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)