CMF701R0000FLEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 1 260
Datasheet
Similar
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
1 Ohms ±1% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF701R0000FLEB
DigiKey Part Number
CMF701R0000FLEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF701R0000FLEB
Description
RES 1 OHM 1.75W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF701R0000FLEB Models
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)