CPF11R0000FKEE6
DigiKey Part Number
CPF1.00CTR-ND - Tape & Reel (TR)
CPF1.00CCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF11R0000FKEE6
Description
RESISTOR METAL FILM 1W 1.00 OHM
Detailed Description
1 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CPF11R0000FKEE6 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 230°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)