CMF553M2000FKEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
3.2 MOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF553M2000FKEK
DigiKey Part Number
CMF553M2000FKEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF553M2000FKEK
Description
RES 3.2M OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF553M2000FKEK Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)