CMF553M2000FKEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
3.2 MOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF553M2000FKEB
DigiKey Part Number
CMF553M2000FKEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF553M2000FKEB
Description
RES 3.2M OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF553M2000FKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)