X4BD40L1-50100G
DigiKey Part Number
1173-X4BD40L1-50100GTR-ND - Tape & Reel (TR)
1173-X4BD40L1-50100GCT-ND - Cut Tape (CT)
1173-X4BD40L1-50100GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X4BD40L1-50100G
Description
IC 5G BALUN 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 2.3GHz ~ 6GHz 1:2, 50 / 100Ohm 0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Category
Phase Difference
Manufacturer
TTM Technologies, Inc.
Insertion Loss (Max)
1.2dB
Series
Return Loss (Min)
10.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
2.3GHz ~ 6GHz
Base Product Number
Impedance - Unbalanced/Balanced
1:2, 50 / 100Ohm