X4BD10L1-50100G
DigiKey Part Number
1173-X4BD10L1-50100GTR-ND - Tape & Reel (TR)
1173-X4BD10L1-50100GCT-ND - Cut Tape (CT)
1173-X4BD10L1-50100GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X4BD10L1-50100G
Description
IC 5G BALUN 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 600MHz ~ 2.3GHz 1:2, 50 / 100Ohm 0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
X4BD10L1-50100G Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Phase Difference
180° ±5.5
Manufacturer
TTM Technologies, Inc.
Insertion Loss (Max)
2.3dB
Series
Return Loss (Min)
9dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
600MHz ~ 2.3GHz
Base Product Number
Impedance - Unbalanced/Balanced
1:2, 50 / 100Ohm