BD3150L50100AHF
DigiKey Part Number
1173-1185-2-ND - Tape & Reel (TR)
1173-1185-1-ND - Cut Tape (CT)
1173-1185-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BD3150L50100AHF
Description
BALUN 3.1GHZ-5GHZ 50/100 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 3.1GHz ~ 5GHz 50 / 100Ohm 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BD3150L50100AHF Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Phase Difference
Manufacturer
TTM Technologies, Inc.
Insertion Loss (Max)
0.8dB
Series
Return Loss (Min)
12dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
3.1GHz ~ 5GHz
Base Product Number
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 100Ohm