BD1631J50100AHF
DigiKey Part Number
1173-1059-2-ND - Tape & Reel (TR)
1173-1059-1-ND - Cut Tape (CT)
1173-1059-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BD1631J50100AHF
Description
BALUN 1.6GHZ-3.1GHZ 50/100 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 1.6GHz ~ 3.1GHz 50 / 100Ohm 0805 (2012 Metric)
Category
Phase Difference
2.3°
Manufacturer
TTM Technologies, Inc.
Insertion Loss (Max)
1.0dB
Series
Return Loss (Min)
10dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
1.6GHz ~ 3.1GHz
Base Product Number
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 100Ohm