L6R200DM-240-C14 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Tri-Mag, LLC
In Stock: 167
Datasheet
Parametric Equivalent
Tri-Mag, LLC
In Stock: 0
Datasheet
TT Electronics/Power Partners Inc.
In Stock: 15
24V 200 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
L6R200DM-240-C14
DigiKey Part Number
364-1612-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L6R200DM-240-C14
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 199W
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Manufacturer
Applications
Medical
Series
Efficiency
Level VI
Packaging
Box
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Part Status
Active
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Region Utilized
International
Cord Length
59" (1.50m)
Form
Desktop (Class I)
Input Connector
IEC 320-C14
Input Type
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension
8.03" L x 3.19" W x 1.67" H (204.0mm x 81.0mm x 42.4mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CE, cULus, EN, FCC, TUV
Voltage - Output
24V
Standard Number
Current - Output (Max)
8.3A
Base Product Number
Power (Watts)
200 W