L6R200D-240-C6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Tri-Mag, LLC
In Stock: 167
Datasheet
Parametric Equivalent
Tri-Mag, LLC
In Stock: 0
Datasheet
TT Electronics/Power Partners Inc.
In Stock: 15
24V 200 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
L6R200D-240-C6
DigiKey Part Number
L6R200D-240-C6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L6R200D-240-C6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 199W
Detailed Description
Category
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Cord Length
59" (1.50m)
Input Connector
IEC 320-C6
Size / Dimension
7.20" L x 3.19" W x 1.65" H (183.0mm x 81.0mm x 42.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output
24V
Standard Number
Current - Output (Max)
8.3A
Weight
1.874 lb (850.0 g)
Power (Watts)
200 W