DSF01S30SC,L3F is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Toshiba Semiconductor and Storage
In Stock: 25 141
Datasheet
Diode 30 V 100mA Surface Mount SC2
DSF01S30SC,L3F
DigiKey Part Number
DSF01S30SCL3F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSF01S30SC,L3F
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SC2
Customer Reference
Detailed Description
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 µA @ 30 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Vr, F
9.3pF @ 0V, 1MHz
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Technology
Package / Case
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Supplier Device Package
SC2
Current - Average Rectified (Io)
100mA
Operating Temperature - Junction
125°C (Max)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
500 mV @ 100 mA