DSR01S30SL,L3F
DigiKey Part Number
DSR01S30SLL3FTR-ND - Tape & Reel (TR)
DSR01S30SLL3FCT-ND - Cut Tape (CT)
DSR01S30SLL3FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSR01S30SL,L3F
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SL2
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 100mA Surface Mount SL2
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DSR01S30SL,L3F Models
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
700 nA @ 30 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Vr, F
8.2pF @ 0V, 1MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Technology
Package / Case
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Supplier Device Package
SL2
Current - Average Rectified (Io)
100mA
Operating Temperature - Junction
125°C (Max)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
620 mV @ 100 mA