LMK61E0-155M52SIAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Texas Instruments
In Stock: 0
Datasheet
155.52 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD Module
LMK61E0-155M52SIAR
DigiKey Part Number
LMK61E0-155M52SIAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK61E0-155M52SIAR
Description
SILIC OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LMK61E0-155M52SIAR Models
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
208mA
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD Module
Base Resonator
Supplier Device Package
6-QFM (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.045" (1.15mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
136mA
Output
LVPECL
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V