ATUM-19/6-0-SP
DigiKey Part Number
484-ATUM-19/6-0-SP-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATUM-19/6-0-SP
Description
HTSHRNK3/4"X492.1' BLACK METER
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Semi-Flexible 0.750" (19.05mm) 3 to 1 Black Enter Number of Meters in Order Quantity
Category
Recovered Wall Thickness
0.088" (2.25mm)
Mfr
Material
Series
Features
Adhesive Lined, Fluid Resistant
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Color
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Type
Shrink Temperature
80°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Length
Enter Number of Meters in Order Quantity
Shelf Life
60 Months
Inner Diameter - Supplied
0.750" (19.05mm)
Spool Size
492.1' (150.0m)
Inner Diameter - Recovered
0.236" (5.99mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 0 Meters
Check Lead Time
Request Stock Notification
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Meter)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HEATSHRINK DUAL WALL 19MM X 4'
In-Stock: 143
HEATSHRINK 3/4" X 492.1' BLACK
In-Stock: 0
HEATSHRINK DUAL WALL 19MM