55PC2111-22-9-9CS2502 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Image for 55PC2111-22-9-9CS2502 is not available
55PC2111-22-9-9CS2502
DigiKey Part Number
55PC2111-22-9-9CS2502-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55PC2111-22-9-9CS2502
Description
CBL 1COND STRND 22AWG 600V WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up, Shielded Wire 19/34 White 600V
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.062" (1.57mm)
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Thickness
0.007" (0.18mm)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
150°C