RA73F2A562RBTDF is available for purchase but is not normally stocked.
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 9 790
Datasheet
562 Ohms ±0.1% 1W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
RA73F2A562RBTDF
DigiKey Part Number
1712-RA73F2A562RBTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RA73F2A562RBTDF
Description
RA73F 2A 562R 0.1% 1K RL
Detailed Description
Temperature Coefficient
25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.023" (0.58mm)