CRG1206F3R3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Bourns Inc.
In Stock: 17 868
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 17 303
Datasheet
Similar
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
3.3 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
CRG1206F3R3
DigiKey Part Number
CRG1206F3R3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG1206F3R3
Description
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG1206F3R3 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)