CRCW12063R30FNTA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 213 621
Datasheet
Upgrade
YAGEO
Upgrade
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Similar
Similar
3.3 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW12063R30FNTA
DigiKey Part Number
CRCW12063R30FNTA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW12063R30FNTA
Description
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
48 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW12063R30FNTA Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)