CPF1206B2R94E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 1 823
Datasheet
2.94 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
CPF1206B2R94E
DigiKey Part Number
1712-CPF1206B2R94ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF1206B2R94E
Description
CPF 1206 2R94 0.1% 25PPM 5K RL
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)