CPF0201B806RE is available for purchase but is not normally stocked.
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 36
Datasheet
806 Ohms ±0.1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thin Film
CPF0201B806RE
DigiKey Part Number
1712-CPF0201B806RETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF0201B806RE
Description
CPF 0201 806R 0.1% 25PPM 10K RL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)