3520110KJT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 601
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Panasonic Industry
Similar
Vishay Dale
Similar
Vishay Dale
110 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
3520110KJT
DigiKey Part Number
3520110KJT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3520110KJT
Description
RES SMD 110K OHM 5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
3520110KJT Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)