CRGV2512F110K
DigiKey Part Number
CRGV2512F110K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV2512F110K
Description
RES SMD 110K OHM 1% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
110 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CRGV2512F110K Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)