CKG32KX7R2E104M335AH
DigiKey Part Number
445-5186-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5186-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5186-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKG32KX7R2E104M335AH
Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R SMD
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R SMD, J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CKG32KX7R2E104M335AH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
SMD, J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.136" (3.45mm)