CKG45KX7R2J104M290JH
DigiKey Part Number
445-4093-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4093-1-ND - Cut Tape (CT)
445-4093-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKG45KX7R2J104M290JH
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R SMD
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
CKG45KX7R2J104M290JH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.118" (3.00mm)