CGJ5L3X7R2D104K160AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
TDK
In Stock: 145 078
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 8 747
Datasheet
Direct
KEMET
KEMET
0.1 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CGJ5L3X7R2D104K160AA
DigiKey Part Number
445-9244-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9244-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ5L3X7R2D104K160AA
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CGJ5L3X7R2D104K160AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)