12062C104K4T2A
DigiKey Part Number
478-KAM31GR72D104KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM31GR72D104KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM31GR72D104KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12062C104K4T2A
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.060" (1.52mm)