CGJ5H2X7R2A333K115AA
DigiKey Part Number
445-9238-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9238-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ5H2X7R2A333K115AA
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGJ5H2X7R2A333K115AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)