CGJ4C2C0G2A121J060AA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGJ4C2C0G2A121J060AA |
Description | CAP CER 120PF 100V C0G 0805 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGJ4C2C0G2A121J060AA Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.030" (0.75mm) |