C0805T101K1GCLTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Upgrade
TDK
100 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805T101K1GCLTU
DigiKey Part Number
399-C0805T101K1GCLTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805T101K1GCLTU
Description
CAP CER 100PF 100V NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805T101K1GCLTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)