CGA5F2NP02A562J085AA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA5F2NP02A562J085AA |
Description | CAP CER 5600PF 100V NP0 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5600 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA5F2NP02A562J085AA Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features High Temperature |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.039" (1.00mm) |