CGA5H4C0G2J562J115AA
DigiKey Part Number
445-9107-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9107-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9107-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5H4C0G2J562J115AA
Description
CAP CER 5600PF 630V C0G 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5600 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGA5H4C0G2J562J115AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)