CGA5F2C0G2A562J085AA
DigiKey Part Number
445-5767-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5767-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5767-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5F2C0G2A562J085AA
Description
CAP CER 5600PF 100V C0G 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5600 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5F2C0G2A562J085AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)