C4532C0G2J333K200KA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 390
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Knowles Syfer
In Stock: 0
Similar
Knowles Syfer
KEMET
KEMET
In Stock: 736
0.033 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
C4532C0G2J333K200KA
DigiKey Part Number
C4532C0G2J333K200KA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532C0G2J333K200KA
Description
CAP CER 0.033UF 630V C0G 1812
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C4532C0G2J333K200KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)