C1812V333KBRACTU
DigiKey Part Number
399-C1812V333KBRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812V333KBRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812V333KBRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812V333KBRACTU
Description
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1812V333KBRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, ArcShield™
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)