C4532C0G2E333K200KA
DigiKey Part Number
445-14974-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14974-1-ND - Cut Tape (CT)
445-14974-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532C0G2E333K200KA
Description
CAP CER 0.033UF 250V C0G 1812
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C4532C0G2E333K200KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)