C1812C333JAGACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C333JAGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C333JAGACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C333JAGACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C333JAGACTU
Description
CAP CER 0.033UF 250V C0GNP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C333JAGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)