C0402C0G1C220G is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 36 900
Datasheet
22 pF ±2% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
C0402C0G1C220G
DigiKey Part Number
445-7168-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C0G1C220G
Description
CAP CER 22PF 16V C0G 01005
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0402C0G1C220G Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)