B32671L0332J189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
3300 pF Film Capacitor 500V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32671L0332J189
DigiKey Part Number
B32671L0332J189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32671L0332J189
Description
CAP FILM 3300PF 5% 1KVDC RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32671L0332J189 Models
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Series
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
500V
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)