B32671L0332J000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
3300 pF Film Capacitor 500V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32671,72 Series
B3267x, 2-Pin
B32671L0332J000
DigiKey Part Number
495-3194-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32671L0332J000
Description
CAP FILM 3300PF 5% 1KVDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32671L0332J000 Models
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±5%
Termination
PC Pins
Voltage Rating - AC
500V
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)