B32560J6152K189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 1 534
Datasheet
1500 pF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked 2-DIP
B32560J6152K189
DigiKey Part Number
B32560J6152K189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32560J6152K189
Description
CAP FILM 1500PF 10% 400VDC 2DIP
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.354" L x 0.098" W (9.00mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
200V
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
400V