FXP75.07.0045B
DigiKey Part Number
931-1272-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXP75.07.0045B
Description
RF ANT 2.4GHZ FLAT IPEX 45MM
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FXP75.07.0045B Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
2
Series
Gain
2.5dBi
Power - Max
2 W
RF Family/Standard
Bluetooth
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
0.009" (0.24mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Applications
Bluetooth
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz