FXP74.07.0100A is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Quectel
In Stock: 170
Datasheet
RF ANTENNA Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Digi-Key Cable Builder
FXP74.07.0100A
DigiKey Part Number
931-1224-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXP74.07.0100A
Description
RF ANT 2.4GHZ FLAT PATCH CAB ADH
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FXP74.07.0100A Models
Category
VSWR
2
Manufacturer
Taoglas Limited
Return Loss
-10dB
Series
Gain
4dBi
Power - Max
5 W
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.483.5GHz