L40S500D15J is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Current Sensor 500A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module
L40S500D15J
DigiKey Part Number
132-L40S500D15J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L40S500D15J
Description
CURRENT SENSOR HE/OL 500A
Detailed Description
Category
Frequency
DC ~ 25kHz
Mfr
Linearity
±0.1%
Series
Voltage - Supply
±12V ~ 15V
Current - Supply (Max)
25mA
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C