NR4012T100M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NR4012T100M |
Description | FIXED IND 10UH 770MA 288 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 770 mA 288mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NR4012T100M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 740mA |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 288mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 28MHz |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -25°C ~ 120°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |