MSAST042SCG220JWNA01
DigiKey Part Number
587-MSAST042SCG220JWNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSAST042SCG220JWNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSAST042SCG220JWNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSAST042SCG220JWNA01
Description
CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 01005
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
EDA/CAD Models
MSAST042SCG220JWNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)