CC0100JRNPO8BN220
DigiKey Part Number
13-CC0100JRNPO8BN220TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0100JRNPO8BN220CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0100JRNPO8BN220DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0100JRNPO8BN220
Description
CAP CER 22PF 25V C0G/NPO 01005
Detailed Description
22 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC0100JRNPO8BN220 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)